 |
|
 |
 |
 |
Historiens Hus
Klosterbakken 2
5000 Odense C
Tlf: 6551 1030
Yderligere information: Hjemmeside
GPS-info: Lat 55.3948616283723, Lon 10.3886018444223
Åbent: Man-tir 12-16, ons 10-16, tor 14-19
Historiens Hus er et samarbejde mellem Odense Centralbibliotek/Lokalhistorisk Bibliotek og Stadsarkivet. De to institutioner er gået sammen om at skabe en fælles læsesal og et fælles hus for Odenses og Fyns lokalhistorie og derved skabe de mest optimale rammer for alle, der er interesseret i lokalhistorie og slægtsforskning. Her kan du finde både bøger, aviser, dokumenter, billeder og meget andet fra og om Odenses og Fyns historie
|
Viser 1-2 ud af 2 fra/efter 9. feb. 2012 |
|
 |
|
|
 |
|
 |
Vi-kvinder.dk Netværk for voksne kvinder.
Nye veninder i Odense. Kan du li' caféhygge, spiritualitet, natur, kultur, litteratur mm? Så kom til info-møde om Vi-Kvinder, netværket der skaber nye relationer og oplevelser mellem voksne piger, unge som ældre. Tilmelding: anette@vi-kvinder.dk.
Arrangeret af
Vi-Kvinder.
Tor. d. 16. februar 2012, kl. 19-21.
(Entré: kr:50-)
Historiens Hus, Klosterbakken 2, Odense C
|
Kvinders interesser
|
|
 |
|  |
 |
|
|
 |
|
 |
Gralstrilogien v. Lars Muhl.
I anledning af, at "Grals-trilogien", som består af "Seeren fra Andalusien", "Maria Magdalene" og "Gral", udgives i ét bind, tager Lars Muhl rundt og fortæller om sit arbejde. Lars Muhl fortæller om Grals-trilogien og hvordan den er blevet til.
Læs mere.
Arrangeret af
Teosofisk Center Fyn.
Tor. d. 10. maj 2012, kl. 19.30.
(Entré: 100,-)
Historiens Hus, Klosterbakken 2, Odense C
|
|
|
 |
|  |
Få denne søgning på din mobiltelefon
Gem denne søgning i dine favoritter
|
 |
Kontakt -
Annoncer -
Rettelser
- Udskriv siden
© 2011 KultuNaut.dk - Email: kultunaut@kultunaut.dk
|
|